Перлинні намиста, річковий, морський, чорний перли і різновиди бус .

27.07.2015

Намисто з перлів – жіночно і універсально

Дата: 30 Квітень, 2014

Коментарів немає

Прикраси з перлів завоювали любов і популярність з давніх часів. Королівські і царські особи цінували перлинні намиста за вишукану і неповторну красу. Законодавиця моди Коко Шанель зміцнила їх позицію на п’єдесталі, перетворивши знамениті тепер «Намисто Шанель » у незамінний модний аксесуар справжньої леді. Сьогодні намисто з перлів – класика, воспевающая жіночність. Саме тому весільне намисто з перлів є класикою і вибором номер один для більшості наречених.

Відомі жінки, чий образ асоціюється з перловими прикрасами:

Сучасна жінка може носити перлинні намиста в самих різних ситуаціях – вони доречні і для вечірнього виходу, і в повсякденності. Це універсальне елегантне прикраса, що підходить для будь-якого стилю в залежності від довжини та інших особливостей. Намисто з перлів розрізняють по довжині нитки, кількістю рядів, розміром перлин.

Перлинні намиста різної довжини

Перлинні намиста, річковий, морський, чорний перли і різновиди бус .
Так званий «нашийник» (колар) має довжину близько 30-32 див. Зазвичай це прикраса, що складається з 2-3 ниток. Вони щільно прилягають до шиї, не провисаючи і кілька скорочуючи її візуально. Тому більше підходить власницям довгою стрункої шийки. Відмінно виглядають з глибоким вирізом.

Намисто «під горло» (чокер) не перевищують 35-40 див. Класичні, складаються з однієї нитки, перлинні намиста обвивають основу шиї. Можуть складатися також з 2-3 ниток. Скромність та елегантність прикраси дозволяють носити його як з розкішними вбраннями, так і з офісними костюмами. Намисто-чокер несумісний з високими комірами, які приховують красу бус.

Перлинні намиста, річковий, морський, чорний перли і різновиди бус .
Перлинні намиста довжиною 42-48 см, звані «принцеса». вільно спускаються на груди. Візуально це подовжує шию, тому можна носити дамам і з повною, і з короткою шиєю. Якщо перли дрібні, їх можуть доповнювати підвіскою. Намисто з камінням великого розміру – самостійне прикраса.

Довгі намиста до 60 см – матине (ранкове). Їх носять з коктейльними сукнями, вечірніми нарядами, офісними костюмами. Небажано поєднувати з одягом з гудзиками, відволікаючими від краси перлинних намист.

Прикраса завдовжки 80-90 см називається «опера». У вечірньому варіанті його носять в одну нитку, вдень можна обернути шию два рази. У поєднанні з контрастною одягом, такі буси візуально роблять ноги стрункішими.

найдовше перлове прикраса – близько 115 см – роуп (мотузка). Його носять в 1-2-3 ряду. Намисто можна зав’язати вузлом або намотати на руку, перетворивши в браслет. Такої ж довжини існує різновид бус, звана «ларіат» (аркан). Їх відмінність полягає в тому, що намисто не з’єднані, тобто мають вільні кінці. Носять їх самими різними способами – зав’язуючи, намотуючи на шию, подібно шарфа, використовуючи як пояс, обруч або браслет.

Який перли йде на виготовлення намиста?

Для виготовлення бус використовуються всі види перлів – річковий. морський. культивовані і штучний. Морський перли відрізняється від річкового великим блиском, рівномірністю забарвлення, різноманітністю відтінків, більш правильною формою.

На фото зліва — морський, праворуч — річкові перли

Запаси природно виросли перлин практично вичерпані, і зберігаються в основному у вигляді раритетів — антикварних і вантажних перлинних виробів. Масовий попит на вишукану коштовність задовольняється культивованими перлами. Ще кілька століть тому був відкритий спосіб вирощування перлів введенням піщинки в молюск. Відпрацьовані століттями технології дозволяють зараз вирощувати культивовані морський та річковий перли, відрізнити який від природного неможливо без рентгена. При цьому вартість морського культивованих перлів значно перевищує ціни на прісноводних побратимів.

На фото: ферма з видобутку культивованих перлів в Тайланді

Оскільки перли має органічне походження, то термін його життя обмежений і може становити 50-200 років. Це не відноситься до штучного перлам. За допомогою сучасних технологій створюються різні за формою, кольором, розміром перлини зі скла, пластмаси, різних лакових покриттів та інших матеріалів. У тому числі, з використанням натурального перламутру в пресованому вигляді. При цьому потрібно мати на увазі, що яким натуральним ні були б «інгредієнти», виготовлені з них намистини все одно залишаться штучним перлами. Яким і є все, що не було вирощено в раковині. Будь-які додаткові визначення, придумані різними брендами (наприклад, «органічний перли»), є лише рекламним ходом для збільшення продажів. Відповідно, ціна на імітацію перлів значно нижче, ніж на натуральний.

Чим визначається якість і вартість перлинних намист?

Перлинні намиста, річковий, морський, чорний перли і різновиди бус .
Цінова категорія перлинних намист залежить від кількох факторів:

  • якості перлин (розмір. форма. блиск. товщина перламутру. колір )
  • довжини бус
  • ступеня збігу намистинок в підборі
  • матеріалу замочка
  • бренду виробника

Якість перлів у світовій практиці оцінюється шкалою ААА-А. де А – найнижчий сорт, допускає дефекти до 25% і менший блиск. З рейтингом ААА відповідають перлини найвищої якості з сильним блиском, мають без видимих дефектів не менше 95% поверхні (докладніше можна почитати тут ).

Ступінь збігу в підборі означає відповідність перлин один одному за якістю і розміром. Позначений клас якості передбачає наявність більшості перлин заявленого рівня. При цьому допускається невелика кількість бусинок іншої якості, так як при складанні естетичний підхід важливіше чіткого слідування класу. При інших рівних перлинні намиста, що складаються з бусинок більшого розміру, оцінюється вище.

Чорний перли — свої види і система оцінки

Перлинні намиста, річковий, морський, чорний перли і різновиди бус .
Для окремої групи – чорного перлів Таїті. виділеного завдяки виняткової краси і великого розміру, – існує своя система класифікації A-D (докладніше про класифікації таїті перлів та системі оцінки — читайте тут ). Незважаючи на назву, цей перли має різні відтінки: вишневий. зеленуватий. шоколадний. фіолетовий. сірий. З-за такого різноманіття неймовірно складно підібрати пару. На створення високоякісних бус з чорного перлів Таїті може піти не один рік, тому і ціни на них починаються від декількох тисяч доларів.

Перлинні намиста, річковий, морський, чорний перли і різновиди бус .
Для таїті перлів характерні свої групи типів перлин (акойа, блістер, біва, конч тощо — в залежності від походження, величини і ряду інших характеристик). Також для них вказується вісім базових форм. округла, квадратна, овальна, бароко, крапля, ґудзик і коло). Детальніше (англійською мовою) можна почитати тут .

Трохи про кольорах перлів

Колір перлів може бути самим різним – чисто білим (рідкісний), з відтінками зеленого, блакитного, рожевого, сірого. Інтенсивні кольори (синій, фіолетовий, чорний) мають металевий блиск. Намисто з перлів більш рідкісних квітів коштують дорожче.

Замочки для перлинних намист

Важливу роль відіграє матеріал, з якого виготовлена застібка. Як правило, для дорогих бус з якісного перлів використовують золоті застібки відповідного розміру. Види замків для намиста можуть бути різними – гвинтові, панцирні, коробчаті, тощо. Довгі перлинні намиста не потребують замку, вони вільно надягають через голову.

Як підібрати намисто з перлів?

Вибираючи намисто, орієнтуються на їхню довжину і якість самих перлин. Також звертають увагу на їхній розмір і колір. Чим старше жінка, тим більший перли вона може собі дозволити. Але ще важливіше звертати увагу на гармонійність намистинок намисто. Наприклад, кілька ниток можуть бути з дрібних перлин, масивна підвіска вимагає оточення великого перлів.

Універсальними відтінками, придатними всіх, вважаються кремові і білосніжні перлові намиста. Смаглявою шкірі підходять не тільки контрастні кольори, але і теплі жовті, а для світлої – рожеві і холодні пастельні тони.

Догляд за перловим намистом: основні правила

Оскільки термін життя перлів обмежений, намисто вимагають певного догляду. Найголовніше – їх треба частіше носити, так як перловим намиста потрібна волога, щоб вони не втрачали блиск і довше не висихали. Негативно впливає на них висока температура, переохолодження, парфумерія, крему, хімічний вплив. Для очищення використовується промивання чистою водою і протирання вологою тканиною. Зберігати намисто треба окремо від інших прикрас, загорнувши в натуральну тканину. В ідеалі, кожні 5-6 років бажано заново нанизувати їх на нову нитку.

Короткий опис статті: перлинні намиста Прикраси з перлів завоювали любов і популярність з давніх часів. Королівські і царські особи цінували перлинні намиста за вишукану і неповторну красу.

Джерело: Перлинні намиста — річковий, морський, чорний перли і різновиди бус | Ювелирум

Також ви можете прочитати